Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Polecane: serwisbmw.net

Cookill, 2013-03-19 19:53:40 napisał:
Catherine Share:
Też ok. miesiąca. Ale wróciła mi ochota do grania. Czekam do końca kwietnia, bo kolega zaliczy testy i zakładamy zespolik. Wtedy będzie na pewno motywacja żeby grać :)

Komentarze:

2013-03-28 23:38:57, Michmroz:

Próbował ktoś grać na gitarze i jednocześnie na harmonijce? :D Trudno się nauczyć?

2013-03-29 14:47:58, Laushei:

Michmroz:
Spróbuj przy graniu jakiegoś dowolnego riffu, zaśpiewać w innym rytmie "wlazł kotek na płotek". Sam zobaczysz, że nie wychodzi to tak łatwo. A co dopiero granie na harmonijce, lub śpiewanie bardziej skomplikowanych utworów !
Są co prawda profesjonaliści, którzy potrafią robić tego typu rzeczy. Kojarzycie może Michaela Angela Batio ? To jest dopiero gość :D

http://www.youtube.com/watch?v=rutyA12z3Ok - jak ktoś nie widział, co ten wariat wyczynia :D

PS.
Uczę się TNT (AC/DC) na gitarę prowadzącą i na główny wokal na raz ;)

2013-03-29 21:12:23, Huba Niszczyciel:

Jakieś porady, żebym szybciej grał?

2013-03-30 01:09:33, Laushei:

Huba Niszczyciel:
To zależy, co masz na myśli, mówiąc szybciej. Wiem, że komplikuję sprawę, ale szybsze nawalanie palcami po gryfie, a mistrzowskie kostkowanie to trochę różne rzeczy.

Co do lewej ręki:
Sam się na tym średnio znam, sam nie nadążam z wieloma solówkami. Ale wiem jedno: trzeba mieć porządnie wyrobione opuszki i luźniutko rączkę. Dzięki temu, możesz "strzelać" palcami w progi, nie tracąc siły na głębsze dociskanie. Ale do tego trzeba mieć stalowe palce i mocno rozluźnioną rękę (że się tak wyrażę: rękę glut :D ), żeby bez siły to robić. Warto także ograniczyć wysokość palców od progów po zagranym dźwięku (tzn. kiedy zmieniasz pozycję palców, nie podnoś ich od progu tak wysoko!).
Pewien gitarzysta metalowy w ramach swoich ćwiczeń pozaklejał grubo palce taśmą izolacyjną. Wiadomo, jest ciasno, palce cholernie ciężko się ugina, nawet przy jedzeniu obiadu ... po tygodniu takiego noszenia zdjął taśmy i poczuł lekkość, łatwość, z jaką przychodzi mu tapowanie ;) Może to jest właśnie ta metoda?

Co do prawej ręki:
Staraj się kostkować z nadgarstka, a nie z łokcia. Weź sobie gitarę, stań przed lustrem i oglądaj swoją prawą rękę. Powinien poruszać się tylko sam nadgarstek. Ważne jest także, w jaki sposób trzymasz kostkę. Każdy ma swój własny sposób chwytu, ale w tym chwycie kostka nigdy nie musi być ani za sztywna, ani za swobodna. Warto czasem nauczyć się gry akordowej. Kostkowanie ma być wykonywane właśnie w taki sposób - płynnie, luźniutko i swobodnie, chociaż czasem można przyłożyć troszeczkę większej siły.
Jeżeli zaś chodzi o kostkowanie obustronne, tutaj są większe problemy. Na to nie ma rady, żeby się tego od podstaw nauczyć, trzeba to wyćwiczyć żmudnym treningiem. Ja osobiście zmieniam chwyt kostki, na bardziej pionowe kostkowanie. Tak jakbyś jeździł smyczkiem po skrzypcach, tak właśnie osiągam najwyższą prędkość - samą krawędzią kostki. Jest to tylko moje inwidualne (albo i nie tylko?) kostkowanie, nic nie narzucam.
Przy kostkowaniu obustronnym warto także zwrócić uwagę, czy nie za mocno ci lata ten nadgarstek. Warto troszeczkę ograniczyć te machnięcia. Profesjonaliści kostkują solów w sposób tak niezwykły, że nawet nie widać jak ruszają nadgarstkiem - tylko tracą niezbędny czas na pokonywanie tych odległości przy wachlowaniu ręką.
Kolejną sprawą jest tłumienie ... warto się zatroszczyć o to, aby ograniczyć tą "skaczącą rękę" do minimum. Można podobno też nawet nie odrywać tej dłoni od strun, a jedynie odkrywać palcem odpowiednią strunę (tu się nie wypowiem, bo sam tego nie stosuję).


Jakby było coś niejasne, miałbyś jakieś dygresje, albo chciałbyś wiedzieć coś więcej - pisz ;)

:at:edit
Literówki

2013-04-04 13:41:23, Generał Brygady:

Witam ! :)

Gram na Gitarze od około,4 miesięcy. Zaczęłam grać na Elektrycznej (Epiphone Lespaul deluxe czy takie coś :P ),i chyba 2 mięsiące temu dostałam akustyczną (Takamine G-Series). Gram tam już spokojnie normalne chwyty, "power chords" i tam kilka solówek , ale Te barówki (tak się mówi ? :D ) to zabardzo nie idzie .... I niewiem jak się wziąść do tych barówek ... Może ktoś ma jakiś sposób albo kilka porad ? :)
_______________________________________
Moje gitarki :

http://img718.imageshack.us/img718/4313/54280539884269544581549.jpg

http://img856.imageshack.us/img856/3231/sam0002k.jpg

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".