Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Dr Gero, 2013-06-18 21:20:31 napisał:
Torch:
Esencja tego co chciałem powiedzieć :P
Co do ostatniego zdania, a konkretnie słowa "majątek" to się nie zgadzam. Otóż w nowych ibanezach montowane są mostki ruchome Edge-Zero II z systemem ZPS3Fe (Zero Point System). System ten wykorzystuje sprężyny kontrujące o regulowanej sile naciągu, dzięki którym mostek wraca zawsze do punktu "zero", niezależnie od intensywności jego używania.

Wiadomo, że cena Mayonezów nie jest mała, ale koszt Ibaneza z takim mostem to nie majątek, lecz inwestycja na lata :P

Komentarze:

2013-06-22 13:52:56, KONTO USUNIĘTE:

Jaki jest wasz ulubiony zespół? Ja uwielbiam i szaleję za Iron Maiden, mam nadzieję, że nas szybko nie opuszczą, bo i ja chyba ze smutku odejdę. Oni i ich muzyka są dla mnie jak rodzice, słucham tylko ich piosenek, nawet kupiłem sobie koszulkę z okładką albumu "Fear of the Dark".


Potrzebuję pomocy, które tabulatury z tego filmu gra Adrian Smith?
http://www.youtube.com/watch?v=ijElJogl994


Za pomoc czekają plusy!Edit - nagroda

2013-06-22 16:02:41, Laushei:

Texas Rattlesnake:
Nasz ulubiony zespół? U mnie jest z tym ciężko, moje gusta muzyczne bardzo się wahają. Słucham ciężkiej sieki, przykładowo Machine Head lub Trivium, zarówno jak tych nieco lżejszych podgatunków, jak Metallica czy Iron Maiden. Jednocześnie ciągnie mnie do Airbourna i starych Gun'sów. Ale mimo wszystko, moim ulubionym zespołem jest Megadeth! :)

Co do twojej prośby, będę cię musiał lekko rozczarować. Na pierwszej linii gra Dave Murray a na dolnej Janick Gers. Adriana Smitha nie było już w Iron Maiden, zajmował się wtedy karierą solową, dlatego na tym kawałku nie ma żadnej jego partii.
P.S
Wydaje mnie się, że ten tab nie jest prawidłowy, nie mam zaufania do takich z youtuba. Sprawdź sobie te z najwyższą oceną: http://www.ultimate-guitar.com/search.php?search_type=title&value=fear+of+the+dark ;)

2013-06-23 13:41:26, KONTO USUNIĘTE:

Ok, w The Trooper Adrian Smith już grał, więc mogę prosić o podanie mi linku do dobrych, oryginalnych (jeśli to możliwe, bo nie lubię coverów) tabulatur jakie grał Adrian?

2013-06-28 23:44:12, Laushei:

Texas Rattlesnake:
Niestety to nie jest takie proste. Nie istnieje (chyba) taka stronka, gdzie tabulatury sortowane są pod poszczególnych gitarzystów. Jedynym opłacalnym wyjściem oraz najskuteczniejszym będzie tutaj oglądanie koncertów na youtubie i doszukiwanie się swojego idola i jego gitary. Wiem, że jest to cholernie upierdliwe, ale każdy porządny i szanujący się gitarzysta wykonuje covery utworów właśnie w ten sposób: gapi się na filmik i metodą prób i błędów rozkminia na własnej gitarze lecący w tle utwór.

Tak, wiem, bardzo ci pomogłem :D

2013-06-29 13:34:59, Skrobek:

Texas Rattlesnake:
http://www.songsterr.com/a/wsa/iron-maiden-the-trooper-tab-s338t0 tutaj jest tabulatura do the troopera, chociaż wydaje mi się, że Adrian grał to samo co gitara prowadząca, by ,,wzmocnić'' dźwięk

2013-06-29 13:42:32, Akatsuki:

Mam elektryczną firmy Vision ale zakupiłem wczoraj akustyka http://allegro.pl/promocja-gitara-klasyczna-3-4-akustyczna-rzeszow-i3351736475.html warto czy nie?

"NASZA GITARA KLASYCZNA TO BARDZO DOBRA PROPOZYCJA NA POCZĄTEK DROGI MUZYCZNEJ

PRZEZNACZONA DLA DZIECI W WIEKU OD 8-12 LAT"
Czy jeżeli mam 19 lat to mogę na niej grać?

2013-06-29 14:58:14, Mesa Boogie:

Akatsuki:
oczywiście :) Po prostu dla dzieci nie jest ona za ciężka i wygodna w grze :P Są gitary (elektryczne - basowe) które ważą po 15-20 kg.

2013-06-29 18:36:24, Dr Gero:

Skrobek:
Może nie tyle co wzmocnić dźwięk, ale po to, aby osiągnąć pewnego rodzaju pogłos lub minimalny delay, choć może masz rację...

Akatsuki:
Po pierwsze jest to gitara klasyczna, a nie akustyczna. Ta druga ma struny. A co ma ten wyrób gitaropodobny wspólnego z akustykiem? Chyba tylko główkę.
Po drugie za tą cenę raczej nie spodziewaj się rewelacji. Może udało Ci się trafić na dobry egzemplarz, ale pewnie i tak po kilku tygodniach, w najlepszym wypadku miesiącach rąbnie Ci pudło lub wyjdą progi...


"NASZA GITARA KLASYCZNA TO BARDZO DOBRA PROPOZYCJA NA POCZĄTEK DROGI MUZYCZNEJ"
Jasne, jeżeli ktoś się chce szybko zniechęcić. W tej cenie najczęściej otrzymamy źle sezonowane drewno, niepoprawne łączenia pudła, nierówno nabite progi...
Moim zdaniem już teraz zacznij zbierać kasę na jakąś tańszą akustyczną Yamahę, która posłuży Ci odpowiednio długi czas.

Aha, jeszcze coś. Jeżeli ta gitara klasyczna wytrzyma do zimy gdy zacznie się sezon grzewczy, trzymaj ją daleko od grzejnika. Taka rada na przyszłość...

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".