Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Dr Gero, 2013-08-13 16:40:01 napisał:
Torch:
Skal warto się uczyć bo poprawiają obeznanie gryfu i znając je, choćby kilka podczas improwizacji masz pewien zasób dźwięku. Przyznam szczerze, że sam jakoś nie mogę osiągnąć takich efektów improwizacji jak Gilmour czy Slash, w każdym razie mówię tu o solówkach, bo riffy na powierchordach idą mi świetnie (chyba) :P.

Najprostszym sposobem wg mnie jest nauczyć się pentatoniki:
http://gitarzysci.pl/dla-tych-ktorzy-maja-problem-z-ogarnieciem-pentatoniki-t62485.html
Przy okazji, bardzo polecam to forum :P

Komentarze:

2013-08-13 17:18:18, Mysver:

Grunge:
Ja łapię obiema metodami, ten na 3 palce jest jakby...mocniejszy. Nigdy nie miałem z tym problemu, wszystko idzie ładnie i gładko.

:at:plóz
Byłem cały czas, ale po prostu nie pisałem.

2013-08-14 09:26:13, KONTO USUNIĘTE:

Siemka.

Z kolegami zakładamy zespół rock'owo-metalowy i poszukujemy łatwych, ale ciekawych piosenek, które możnaby zagrać na jednej gitarze. (Gramy całe, nie obcinamy solówek i nie cover'ujemy.) Dobrze, by znalazły się w nich fajne solówki, ale nie trudne, bo muszę szybko opanować kilka piosenek, więc nie dałbym rady z trudnymi. Nie mogą to być piosenki Rosjan, Niemców i Chin. Kawałki Iron Maiden i Judas Priest mile widziane.

Mamy już:
Iron Maiden - Fear of the Dark
Deep Purple - Smoke on the Water.


Za pomoc plusiki!

2013-08-14 09:53:37, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
"Iron man" Black Sabbath
"Hold the line" Toto
"The Wickerman" Iron Maiden
"Enter Sandman" Metallica
"Mój dom" Ira
"Highway to hell", "Back in black" AC/DC
"Knokin On Heavens Door" Guns N'Roses
"Just feel better" Carlos Santana ft. Steven Tyler
Tyle na szybko udało mi się wymyśleć
Brałem pod uwagę utwory z tych prostszych

2013-08-14 12:19:54, Mesa Boogie:

Texas Rattlesnake:
polecam całe Black Sabbath, ich kawałki są mistrzowskie i do tego bardzo proste :D

2013-08-14 16:19:03, KONTO USUNIĘTE:

Wielkie dzięki, jeśli ktoś zna jeszcze jakieś inne, niech napisze, bo do końca października musimy przygotować koncert 20-30 minut, o plusikach nie zapomnę.


(Dr Gero:
Masz już ode mnie plusika.)

2013-08-20 19:00:34, Skrobek:

Heloł

Zafascynowałem się ostatnio tym utworem: http://www.youtube.com/watch?v=eXUWdZ5JN8I
Wiem jakie tu są akordy i bicie, ale nie potrafię zagrać tej melodii w intro(Prawdopodobnie druga gitara, choć na żywo gra to jedna osoba). Jeżeli ktoś miałby czas to niech do mnie napisze w grze(najlepiej pocztą) i poda jakieś taby bądź porady. Za pomoc + :P

2013-08-21 17:16:43, Laushei:

Texas Rattlesnake:
Ja ze swojej strony poleciłbym Airbourne :) Australijski zespół hard rockowy, można by powiedzieć że drugie AC/DC. Grają moim zdaniem czadersko (mają dużego rockowego kopa i energię), ich utwory są całkiem łatwe i rytmiczne. Solówki nie należą do skomplikowanych, ale spokojnie zaspokoją publikę ;) Melodie i teksty porywają wręcz do zabawy i szaleństwa na scenie :D
Przesłuchaj sobie:
Airbourne - Runnin' wild
Airbourne - Too Much, Too Young, Too Fast
Airbourne - Girls in Black
Airbourne - No Way But The Hard Way
Airbourne - Live It Up
Airbourne - Back In The Game

:at:down:
Ja tam radzę ci szukać w lokalnych sklepach muzycznych, coś tam powinieneś znaleźć. Warto się przejechać busem raz na 2 miesiące, żeby kupić mały zapasik :) Nie wydaje mnie się, żeby sprzedawcy cię nie brali na poważnie, zwłaszcza jeśli wiesz co chcesz kupić lub o co się zapytać. Ale jeżeli pechowo mieszkasz na jakim zadupiu, to jest gorzej.
Osobiście u mnie w mieście dominującą rolę pełni Riff. Ma największy wybór instrumentów, akcesori i części zamiennych (jak przetworniki, struny lub pałeczki do perkusji) w mieście. Miłym faktem jest to, że jest to sklep (jak nazwa mówi) typowo gitarowy. Obsługa jest w pełni doświadczona, nosi długie włosy, doradzi, wyczerpująco ogra instrument, pogada i pożartuje :P Kupiłem tu boską gitarkę za świetną cenę i kupuję regularnie struny. Jestem zadowolony. Może i ty spróbujesz ?

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".