Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Dr Gero, 2013-09-09 17:42:40 napisał:
Texas Rattlesnake:
A broń Boże!!!
Pamiętaj wystrzegaj się "srebrnych" Marshalli z serii MG. To szajs krótko mówiąc. Przester jest słabej jakości, więc tak czy siak musiałbyś dokupić kostkę lub multiefekt.

Jeśli tranzystor to raczej combo. Póki się nie dorobisz własnego technicznego raczej samemu wątpię, abyś chciał dźwigać głowę ważąca 13 kilo i paczkę około 30kg...
Na dobry początek kup sobie Peaveya Bandita 112. Oszczędzisz na kasie, samemu dasz radę go przenieść, poza tym jest to świetny tranzystor o mocy, która bez problemu starczy Ci na początkową trasę.
Wbrew wszystkiemu co piszę, ja też chciałbym mieć (i to bardzo) sprzęt taki jak ma Slash czy Skawiński. Ale to są ludzie grający już kilkadziesiąt lat, swoje zarobili, są rozpoznawalni i mogą sobie pstryknąć palcami i już mają taki wzmacniacz, taką gitarkę. Niestety, prosty gitarzysta, nawet nikomu nie znany nie może sobie pozwolić na większośc takich wygód. Ja już to zrozumiałem choć sporo mi to zajęło. Teraz kolej na Ciebie :P


Jeśli jesteś uparty to bierz to:
http://guitarcenter.pl/catalog/marshall/gitara/wzmacniacze/kolumny-gitarowe/marshall-mg412acf
http://guitarcenter.pl/catalog/marshall/gitara/wzmacniacze/glowy-gitarowe/marshall-ma-50h

Komentarze:

2013-09-09 17:48:40, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Ok moja kolej...

Mamy w MDK (miejsku dom kultury) na próbach Marshall'a JCM 900, pisze jeszcze u dołu Lead Series, ale jest problem, ponieważ ten sprzęcik choć ma piękny clean nie posiada przestera.

Czy jest jakaś możliwość dorobienia, wbudowania, doczepienia mu czegoś, by posiadał on przester?

Nie chodzi mi o Marshall'a JCM 900 4100!
Powtarzam JCM 900 z dopiskiem Lead Series.Dzięki za ten zestaw!

Właśnie tego szukałem, podawałem go wcześniej prosząc o opinie, a widzę, że ty jednak dałeś mi go, jako godnego uwagi dla mnie, a tobie ufam. Dzięki.

A z srebrnych faktycznie już rezygnuję na pewno.

Podobno prawdziwy Marshall - lampowy Marshall (i by miał troszkę złotego kolorku ;) :D).

2013-09-09 18:00:58, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Jasne, że można "doczepić". Oczywiście jesli ma wejście na pętlę efektów, chociaż bez tego też można podpiąc dajmy na to kostkę. Damjy na to takiego Marshalla JH-1 The Jackhammer lub Bossa DS-2. Polecałbym tego jacka bo jest po prostu wg najlepsza kością do cięższego rocka, ewentualnie metalu, ale w tym drugim lepiej raczej spisze się Metal Zone Bossa.

Stary, JCM900 to sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Ale, żeby wzmaki z serii Lead nie miały przesteru? Coś dziwnego....
Popróbujcie jeszcze z różnymi ustawieniami, popśtykajcie switchami, dodajcie gainu itp.

2013-09-09 18:03:36, Mesa Boogie:

Dr Gero:
Mi dźwięk mojego MG15CFR bardzo się podoba... :D

2013-09-09 19:11:34, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Patrzyliśmy i nic, chodzi plotka, że dyrektor ma kostkę z przesterem, ale jej ni udostępniają, jedynie footswitch jest w Randallu.

2013-09-09 20:53:48, Dr Gero:

Mesa Boogie:
Kwestia gustu, ale wg mnie jedyne co jest fajne w tych "srebrnikach" to tylko napis 'Marshall' :P

Texas Rattlesnake:
Pozyczcie na jedną próbę i zobaczcie czy uda się dopalić Marszałka tą kostką. Jeśli tak to tylko ją oddać i kupic własną :P

2013-09-09 22:26:28, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Ok. Dzięki :).Pomyliłem się!!! Zamiast 900 jest to głowa 800 :D :(.

Więc tak, czy do tego Marszałka JCM 800 Lead Series (http://www.sklepmuzycznyduet.pl/przedmiot,738,Marshall_JCM800_2203) da się dorobić przester tą kostką (http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/marshall-jh1-the-jackhammer)?

Teraz się już na pewno nie pomyliłem :D.

2013-09-14 10:33:19, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Małe sprostowanie. JCM800 ma przester. To, że jest headem jednokanałowym nie znaczy, ze nie ma drive'u. Przesterowanie uzyskujesz w nim kręcąc gałami głośności i gain. No ale jak to w jednokanałówkach bywa aby swobodnie wybierać pomiędzy czystą a przesterowaną barwą musisz dopalić go kostką, a sam wzmacniacz mieć ustawiony na clean. Oczywiście jest jeszcze taki pewien trick (sam go stosuję mimo, ze nie mam jednego kanału w piecu), mianowicie na przesterze skręcesz potencjometr volume w gitarze. Obcina on trochę sygnał, dając czystą barwę, a wiadomo, ze przester to zwiększony sygnał.
Ale jesli wolisz mieć kontrolę pod stopą to kup Bossa Metal Zone, Marshalla THE JH-1 Jackhammer lub MXR M-115 Distortion III. Z tym, że biorąc pod uwagę lampowość JCM800 najlepszy będzie MXR

Twój temacik? :D
http://gitarzysci.pl/przester-do-marshall-a-jcm-800-t75985.html#p797252

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".