Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

KONTO USUNIĘTE, 2013-09-21 20:54:56 napisał:
Dr Gero:

Aha ok. A gdzie Guitar Center mają siedzibę? Aha i jeszcze BigBeat.

Komentarze:

2013-09-21 21:08:22, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
GC mają siedzibę w Łodzi. Tzn, jeśli siedzibą można nazwać sklep ;)
BigBeat chyba w Łomży

2013-09-21 21:18:20, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Tak o to mi chodziło. Siedziba czyli sklep.

Hehe takie sobie combo kupię i już: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/marshall-dsl-15-cv.

Nawet Adrian Smith mówił, że bierze na próbę Marshall'a DSL i wie, że zabrzmi dobrze. A ja się o jakieś MA biję..... echhhh. A tu mam sprawdzony sprzęt.

2013-09-21 21:19:56, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
No i masz fajne combo. Wątpię aby w GC mieli je na stanie

2013-09-21 21:22:18, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Się znajdzie. Teraz tylko zbierać pieniądze. Mama powiedziała, że jak uzbieram połowę o mi połowę dołoży (tysiąc). Czyli 1100zł do uzbierania mam.

Mam Roland Cube 20XL w stanie idealnym, jak ze sklepu poprostu, nawet ryski nie ma najmniejszej ani plamki, jak myślicie, ze ile mogę go sprzedać? Uzbierane już 300zł. Oh yeah! Chyba szybko uzbieram, a potem będę zbierał na efekty, bo coraz bardziej ich potrzebuję.

Dzięki, że nie pozwoliliście mi zostać przy tym Marshall'u MA 50H i kolumnie 412.


"Przełącznik trybu pracy Trioda/Pentoda" Wiesz może czym to się różni? Ciągle mówię o tym samym piecyku.


Wiem, że to śmieszne pytanie, ale tak czytam opis i patrzę na przełączniki i nie widzę czystego kanału. Czy on ma czysty kanał? :D Proszę nie śmiejcie się :D.

2013-09-21 21:32:28, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Pentoda i trioda to tryby pracy lamp. Coś w rodzaju Power Squeezera w Rolandzie. Pentoda to możliwość wykorzystania pełnej mocy pieca, a triodsa to obniżenie mocy o połowę. Jak chcesz dokładniej to zapraszam:
http://gitarzysci.pl/tryb-trioda-pentoda-w-lampowym-piecu-t70222.html

Wzmaki Marshalla z tej serii DSL mają dwa kanały. Classic Gain i Ultra Gain. W tym pierwszym masz do wyboru (przycisk) clean lub cruch, a na kanale ultra gain masz już szatany. Przynajmniej w DSL 40 tak jest. W 15 czystą barwę uzyskasz nawet przykręcając potencjometr volume w gitarze, więc nie musisz kręcić gałami przy piecu

2013-09-22 10:49:28, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Aha, czyli rozumiem, że typowo czystego kanału tam nie ma?

Co oznacza Presence? Bo zauważyłem tam takie pokrętło.

2013-09-22 12:21:51, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Mozna na nim zrobić przykręcając gain na kanale classic gain i mieć przester na ultra gainie. Masz wtedy kanał czysty i przesterowany :P
Regulacja "presence" to jest zwykły filtr o częstotliwości mniej-więcej 4kHz. I dodawanie "presence" uwupukla sygnał o tych częstotliwościach.

2013-09-22 17:52:17, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Wielkie dzięki.


Do JCM zamówię sobie tę kostkę


I czy tamta kostka Marshall'a miałaby jakieś zastosowanie w tym combo http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/marshall-dsl-15-cv. Przydałaby się do czegoś w nim?

2013-09-22 18:16:27, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Do JCM'a nie kupuj kostki Marshalla. Średnio się ona dogaduje z lampiakami. Juz lepszy będzie ten boss. W kostce w gniazdo input wpinasz kabel z gitary, w output wtykasz kabel którego drugi koniec podłączasz do wejścia input we wzmacniaczu. Input doprowadza sygnał gitary do kostki, a output wyprowadza. Logiczne. Oj, musisz się jeszcze wiele nauczyć. Poczytaj trochę, w googlach znajdziesz mnóstwo o wzmacniaczach. Wiedza ta na pewno Ci nie zaszkodzi.
W tym DSL'u masz na tyle mocny przester (ultra gain), że ta kostka bossa (zresztą jak wszystkie kostki z przesterami) tylko by zawadzała. Kup ją do tego JCM'a jeśli przester tam wbudowany będzie za słaby. Pamiętaj nie kostka Marshalla (mimo iż to ta sama firma co JCM)

W sprawie przebicia to nie bedzie problemu, wystarczy że w gitarze przed solówką zmienisz przetwornik (w gitarze jest coś takiego na przełącznik przetworników). Zazwyczaj różnią się sygnałem i mostkowy jest głośniejszy (przynajmniej u mnie). Ewentualnie możesz kupić sobie boostera w kostce

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".