Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

KONTO USUNIĘTE, 2013-09-22 19:12:08 napisał:
Wypatrzyłem sobie takie cacko do tego JCM'a 800 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/behringer-hm300-heavy-metal.

I co wy na to?


Może lepiej to: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/behringer-sm400-super-metal?

Gramy klimaty Iron Maiden, Judas Priest, Green Day.

Kasy chcę wydać jak najmniej, ponieważ zbieram na tego Marshalla za 2099zł, więc oszczędności w ruch.

Jaki przewód muszę kupić by połączyć go z głową, czy może jest już w zestawie. Jeśli nie to proszę o link do kupna w sklepie takiego kabla.

Komentarze:

2013-09-22 19:34:39, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Kostki Behringera sobie na wstępie odpuść. To szajs, a nie kostki. Boss, MXR i Digitech są droższe, ale najbardziej warte uwagi. Ehh, ten Marshallek DSL to fajny piecyk, ale lapmowy piecyk do domu możesz mieć do domu. Rozumiem, Adrian Smith mówił, że jest fajny itp. Co z tego skoro wiele innych też znakomitych lampiaków w o wiele lepszej cenie. Będziesz gral na JCM800 więc to już wystarczający hold dla Twojego idola. Możesz mieć dobre lampowe combo do domu za cenę do 1000 złotych lub lekko ten próg przekraczającą.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/bugera-v22
Bugera. Firma na poziomie Marshalla, choć nie tak popularna. Jak dla mnie potrzeba jeszcze tylko kostki, którą dopalisz też JCM'a.

Co chcesz połączyć z kolumną? Tego DSL'a?

:at:dół:
Oczywiście może kupić multiefekt, ale mając możliwość gry na lampowej głowie z prawdziwego zdarzenia to powinien zacząć kompletować "podłogę". Nie będę wyjaśniał o co chodzi bo już raz za to słowo dostałem knebla. Wystarczy poczytać

2013-09-22 19:38:09, Gamic:

Dr Gero:
Texas Rattlesnake:
To już lepiej dołożyć te kilka set złoty i kupić coś co mu się przyda do "poszerzonego" efektu. Polecam od siebie http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/multiefekty/boss-me-25
Mój Tata go posiada, od czasu do czasu jak uda mi sie na chwile go dorwać zamieniam się w demona :P.

Pozdrawiam

2013-09-22 19:55:29, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Chodziło mi o połączenie kostki z głową. Nobo przecież kostkę dopałkę podpinam do głowy, więc czy kabla mogę się spodziewać w zestawie, czy kupić trzeba osobno? Jak osobno to proszę o link do kupna w sklepie.

Nie lubię Bugery. Marshall - Adrian Smith - Iron Maiden, wiem o tym. Lecz ja sam jestem fanem Marshall'i i fascynuje się nimi i chcę z nich korzystać. Przecież nie mogę się tylko idolami kierować tylko moją muzyką i moim brzmieniem.


Gamic
Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.

Powiedziałem, że interesuje mnie przester do Marshall'a JCM 800, a nie np. flanger, a po drugie szukam oszczędności, bo musze uzbierać pieniądze na Marshall'a DSL, więc nie wydam nagle 600zł, których nie mam.

Po za tym, nie przepadam za efektami w zestawach, wolę osobne dokupywanie i poukładanie na w tym specjalnym pudełku na nie (zapomniałem nazwy).To co może takie kostki, żeby dodać przester?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/digitech-dbm-bad-monkey-tube-overdrive
lub
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/digitech-dhh-hot-head-distortion
co wybrać? Będą ok? Inaczej będzie mnie stać na Behinder'y.

2013-09-22 20:52:41, Mesa Boogie:

Jakie polecacie struny z typowo Hard Rockowo / Heavy Metalowym dźwiękiem ?

2013-09-22 21:51:54, KONTO USUNIĘTE:

Mesa Boogie:

Erni Ball 10-46. Wymiatają!!!!!!!!!

Używam ich od dawna i jestem przeszczęśliwy.

Na dowód poczytaj sobie, jakie legendy rocka' je używają, właśnie hard rock i heavy metal, np. Judas Priest, Black Sabbath, Iron Maiden, o ile dobrze pamiętam też Deep Purple. Oczywiście jest ich cała strona napisana malutkimi literkami.

Polecam ci je jako naprawdę szczęśliwy ich posiadacz. Gra mi się super na nich, nie są śliskie, ani szorstkie, poprostu idealne.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ernie-ball-2221-10-46

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".