Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Skrobek, 2013-09-27 21:12:19 napisał:
Texas Rattlesnake:
Ja często tłumię lewą(czyli twoją prawą) szybko i gwałtownie, choć tam po prostu gitarzysta przestaje dociskać strunę, jednocześnie trzymając na niej palec. Poza tym, nie sądzę że byłbyś w stanie tłumić efektem w takim tempie jednocześnie grając.


Bogaci rodzice to najlepsze wyjście, ale ja bym po prostu oszczędzał. Ew. umówił się z rodzicami na kasę za dobre oceny i brak negatywnych skutków za złe. Dostaję 50zł miesięcznie za nic+dycha za ocenę lepszą od trójki. Uzbierałem już stówkę a tych pozytywnych ocen wcale sporo nie było. : P

Komentarze:

2013-09-27 21:40:03, KONTO USUNIĘTE:

Skrobek:

Tak, ale ja przed tymi wakacjami miałem tytuł najlepszego ucznia szkoły podstawowej :D, więc chyba musiałbym mieć średnią na półrocze 5.8, by dostać jakieś pieniądze :D. Przyzwyczaili się do dobrych ocen :).

Dobra wiadomość: jak uzbieram połowę pieniędzy to połowę mi mama dokłada :D. Tak przynajmniej powiedziała :).Wracając do tematu:
udałoby mi się nogą obsłużyć przycisk na czas, ja naprawdę muszę idealnie szybko stłumić, nie mogę mieć nawet najmniejszych przestojów, a z moim tłumieniem ręką różnie bywa.
Więc, czy istnieje urządzenie do tłumienia gitary nogą?

2013-09-27 22:39:50, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Nie rozumiem o co Tobie chodzi...
Masz na myśli czysty dźwięk, bez żadnych przydźwięków strun sąsiednich? Jeśli nie to wytłumacz to inaczej

2013-09-28 08:01:24, KONTO USUNIĘTE:

Dr Gero:

Nie o to mi chodziło.


Miałem na myśli urządzenie nożne, którym mógłbym tłumić dźwięk. Teraz jak gram, muszę szybko ręką wytłumić po zagraniu danego dźwięku, a ja muszę to zrobić wręcz natychmiast i myślałem, że jak uda mi się dobrze skoordynować nogę z ręką, to szybciej wytłumię, a rękę w tym czasie ułożę do grania następnych dźwięków.

Tak jak w Aces High da się zauważyć szybkie stłumienia gitar, ja też muszę w mojej piosence stłumić, ale szybciej, praktycznie odrazu po uderzeniu w strunę.


Inaczej już chyba nie wytłumaczę :(.

A właśnie to o czym wcześniej wspomniałeś "Masz na myśli czysty dźwięk, bez żadnych przydźwięków strun sąsiednich?", są też takie urządzenia? Że jak gram piosenkę na trzech najcieńszych strunach tylko, to 3 grubsze mi wytłumi całkiem i nie będzie ich słychać, jak będę grał piosenkę, a uderzę w nie przypadkiem?

2013-09-28 08:55:47, Skrobek:

Texas Rattlesnake:
Zawsze możesz obejrzeć covery tego utworu. :P
Poza tym, jest takie powiedzenie w gitarowym świecie: ,,Co zrobić żeby grać szybko? Trzeba grać wolno'' tzn. poćwicz sobie dany riff w zwolnionym tempie a po kilku/kilkudziesięciu próbach przyspiesz.

2013-09-28 11:46:49, Dr Gero:

Texas Rattlesnake:
Jak długo żyję nie słyszałem o "urządzeniu" do tłumienia. Coś niesamowitego. Gdyby takie coś wynaleziono to wszyscy gitarzysci zaczęliby zamiast ćwiczeń grać na odwal się.
Tłumienie synu, trzeba wyćwiczyć. Wiem, że to trudne i żmudne, ale niestety umiejętności trzeba posiąśc, nauczyć się bo nie dostaniesz ich pod choinkę.
Tak jak Skrobek powiedział, wszystko należy ćwiczyć w wolnym tempie i gdy brzmi to czysto i klarownie zwiększamy prędkość. To długi proces, ale podchodząc do niego trzeźwo i z pasją osiąga się wspaniałe efekty.
Do Twojego ostatniego pytania to miałem na myśli to, że gdy np. grasz sobie zwykłego pajączka przez wszystkie struny, od góry do dołu to gdy przechodzisz na strunę wyższą (cieńszą) to ta którą przed chwilą opuściłeś palcem nadal drga (dosyć głośno, zwłaszcza na przesterze). To są te przydźwięki i tłumi się je ręką. Nie ma żadnego urządzenia (dzięki Bogu), które za gitarzystę wykonywało moim zdaniem najtrudniejszą, ale i najwspanialszą część gitarowego rzemiosła. Granie na gitarze to praca, a wszystko co słyszysz w wymienionym przez Ciebie "Aces High" to efekt wysiłku i czasu jaki włożyli w swoje umiejętności gitarzyści, w tym Twój ulubiony A. Smith.

Tak z ciekawości, o który moment w Aces Ci chodzi?

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".