Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Rogaty Diabełek, 2014-01-19 20:16:54 napisał:
paticzek:
Paticzek! :D Tyle lat :)
http://www.youtube.com/watch?v=rQgfWCc49hU Tu masz przykładowy, a zawsze możesz podejść do najbliższego muzycznego i kupić jeden z wielu magazynów do nauki :3


Chyba znalazłem temat dla siebie :D Jakbyście mieli jakieś pytania co do grania death metalu to piszcie na GG, 44786339 :3

Komentarze:

2014-01-20 00:20:11, Brainer:

paticzek:
Tak mniej-więcej:
1.Na jakim etapie poznawania instrumentu się znajdujesz?
2.Jakie muzyki słuchasz?(Rock? Metal? Blues? Jazz? A może jedziesz na samych balladach?)

Ogólnie stron i filmików z ćwiczeniami w internetach znajdziesz od zawalenia, ale nie ma sensu by słać Ci coś czego nie ogarniesz,coś co widzisz ponad setny raz i na nic Ci się nie przyda lub też coś co Cie zwyczajnie nie interesuje :)

2014-01-20 00:22:19, paticzek:

Brainer:
Na akustyku gram od ponad roku a na elektryku dopiero zaczynam. Na gitarze grać potrafię, ale wiem, że do elektryka trzeba trochę inaczej się zabrać i chodzi mi o to, żeby wiedzieć jak :D

Lubię American Rock najbardziej.

2014-01-20 00:35:58, Brainer:

Huhuhu...Zabrać się za elektryka...
Teoretycznie nie jest to nic trudnego, bowiem i to, i to gitara.
No ale dobra, na początek kilka linków:

http://www.szkola.mayones.com/lek.html
Na tej stronce masz wszystkiego po trochę, jeżeli chodzi o metal i hard-rock.
Podstawowe rzeczy na temat riffów oraz co-nieco na temat grania solówek.

http://www.magazyngitarzysta.pl/warsztat/lekcje.html?start=525
Mogę się założyć, iż musiałeś się natknąć już na tą(tę?) stronę.
Lekcje znajdujące się na tej stronie wymagają jednak pewnej drobnej wiedzy na temat teorii muzyki.
Znajdziesz tu wszystko na temat grania bluesa,jazzu i rocka, a także ciekawe warsztaty na temat układania riffów metalowych.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL8893F6C71DF793F9
Tutaj filmiki instruktażowe na temat grania coverów.
Niestety nie są one po polsku(ani nawet po angielsku), ale filmiki zawierają taby, więc nie powinieneś mieć problemu z zrozumieniem treści.

Jak znajdę coś ciekawego, to jeszcze dorzucę.

2014-01-20 07:42:36, Dr Gero:

Bon Scott:
Sprawa kostek to dosyć indywidualną sprawa, ale skoro Jazz III Ci nie leży to na stronie internetowej (taniestruny.pl) znajdziesz kostkę Jazz sygnowana przez J.Petrucciego. To dopiero niezły kawałek plastku ;)
paticzek:
Potrafisz grać na gitarze? Ja bym dla wszystkich tu obecnych i dla siebie użył określenia "uczymy się grać". Znasz interwaly, triade harmoniczna, składniki akordow, stosujesz gamy, grasz ze słuchu i co najważniejsze improwizujesz? No cóż do domowego szarpania strun bez jakiegokolwiek celu wystarczy mieć taby i grać covery, ale jeśli myślisz o graniu w zespole to zainteresuj się powyzszymi przykładami.
Podszkol technikę gry: zmiany akordow/powerchordow, grę w tempo, sprawność palow smigajacych po gryfie i kostkowanie a zobaczysz ze covery nie sprawią Ci najmniejszych problemów. Polecam Rock Discipline Petrucciego i instruktaze Paula Gilberta.

2014-01-20 20:21:03, Mesa Boogie:

Hmm mam pytanie. Pojawiło się w ostatnich komentarzach coś takiego jak bramka szumów :D chciałbym się dowiedzieć czy to naprawdę redukuje wszystkie szumy i mniej więcej ile coś takiego stoi :D Jakby ktoś mógł podesłać filmik jak ktoś pokazuje tą zabawkę :D bo mi się nie chcę szukać :)

2014-01-21 15:34:56, Rogaty Diabełek:

Mesa Boogie:
Z filmikiem może być niełatwo, ponieważ firmy produkujące bramki szumów używają korekty dźwięku, przez co realistyczny dźwięk może być nieco... Sam rozumiesz :O
Bramka szumów to rodzaj efektu, który redukuje dźwięki o określonym poziomie głośności. Niektóre można ustawiać własnoręcznie. Wycisza ona dźwięk "brzęczenia", charakterystyczny przy grze na przetworniku single-coil (przynajmniej u mnie :D), dzięki czemu słyszysz tylko swoją grę.
Jeżeli chodzi o rodzaje i cenę, postaram się podać Ci kilka możliwości. Pierwszą z nich jest efekt MXR (swoją drogą MXRy bardzo polecam) Fullbore Metal z wbudowaną bramką szumów. Cena to około 440 złotych, jednak nie jest to rasowa bramka, tylko swoiste udogodnienie. Gdybym miał Ci polecić bramkę szumów, byłaby to z pewnością BOSS NS 2. Cena waha się między 450 a 500 złotych. Nie mam pewności natomiast co do bramki od MXR (która kosztuje 330 złotych), nigdy nie czytałem o niej opinii, nigdy nie słyszałem działania.
Bardzo polecam Ci zakup bramki szumów, gdyż nawet z najtańszego wzmacniacza zrobi Ci Marshalla JVM 410 :D Mam nadzieję, że pomogłem.

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".