Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

KONTO USUNIĘTE, 2014-01-30 11:18:56 napisał:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/schecter-demon-stblk

Ogrywał może ktoś ten model? Jest wart swojej ceny?

Komentarze:

2014-01-30 17:11:22, Dr Gero:

Rotan:
Sporo opinii pozytywnych...
Na tym konkretnym modelu nie grałem, natomiast miałem przyjemność z modelem Omen 6. Mimo że cenowo jest z niższej półki to ze swoją wygodą spokojnie mógłby konkurować z podanym przez Ciebie Demonem. Gryf to bardzo wygodna część tej gitary, ogólnie całe wiosło bardzo fajnie jest "wydłubane". Przetworniki może nie jakieś klasowe, ale dają radę zwłaszcza w mocniejszym drive'ie. W zasadzie obie gitary mają podobne parametry, różnią się oczywiście humbami, bo Demon ma aktywne, a Omen pasywne. W każdym razie powinieneś się rozejrzeć za używanym egzemplarzem Demona bo możesz znaleźć zadbane wiosło w doskonałej cenie.

2014-01-31 19:31:46, Brainer:

Tego...no...
Ja kcieć nagrać piosenka!

Ogółem mówiąc.
Mam do dyspozycji:gitarę, przejściówkę i... nawet działający komputer z Audacity!
Próbowałem bawić się już w jakieś nagrywanie i tak ogółem... dźwięk jest (więc jest to już dosyć duży progres), ale jest to raczej...nie zbyt znośna jakość.
Czyli: pyrczy, trzeszczy, pierdzi, basowe struny brzmią jakbym grał na keyboardzie, zaś wiolinowe jakbym grał na rzęsach.
Gdy wyciszę nieco gitarę i pobawię się trochę, to mogę osiągnąć "coś", co nie niszczy nikomu bębenków słuchowych, ale raczej do słuchania wciąż się nie nadaje.
Próbowałem nałożyć na to jakiś "przester" w Audacity, na podstawie informacji zamieszczonych w tym linku: http://www.instructables.com/id/DistortionOverdrive-Effect-in-Audacity/ ,jednak domyślać się możecie, że z miernym skutkiem, bo o ile power chordy brzmiały jeszcze znośnie, to jakakolwiek melodia brzmiała jak jęki godowe szczurów(o ile one wydają jakieś dźwięki godowe).
Dodam, że w kwestii nagrywania, efektów, elektroniki i innego tego typu stuffu, nie wiem dosłownie nic(no prawie nic), dlatego mogę popełniać najbardziej podstawowe błędy i nie ogarniać prostych rzeczy.

Linki i porady, plx!
Czo robić by brzmiało to jakoś...normalnie?

:at:Edit
Tak, ta przejściówka to z dużego "Dżeka"(no jacka, ale wtedy by to brzmiało na imię), na mały i nakłada się ją po prostu na końcówkę kabla(sry, że używam takiej "niefachowej" terminologii, ale naprawdę się na tym nie znam :D )
Ogółem tymczasowo nie stać mnie na tego typu "wciąż najtańsze" rozwiązanie, ale jak tylko będę przy kasie, być może zainwestuje sobie w coś takiego.
A ten program(na androida) to darmowy/płatny?

2014-02-01 09:17:08, Dr Gero:

Brainer:
Jaką przejściówkę posiadasz? Taką zwyklą nakładkę na końcówkę od kabla gitarowego? W takim razie wyrzuć ją i zbieraj na chyba najtańsze, ale i bardzo fajne rozwiązanie:
http://guitarcenter.pl/catalog/studio/karty-dzwiekowe/zewnetrzne/behringer-guitar-link-ucg102
Wiele osób z tego korzysta i nie narzekają. No i wypadałoby kupić/ściągnąć Guitar Rig'a np. 4.
Tu znajdziesz trochę o samej konfiguracji:
http://gitarzysci.pl/guitar-rig-4-konfiguracja-t22825.html

A jeśli masz wzmacniacz, nawet jakiś mizerny i telefon z androidem to ściągnij sobie program Virtual Recorder. Nagrywasz i potem możesz zmiksowac nagranie do formatu wav. Prosto szybko i łatwo. Sam tej metody używam :P

2014-02-01 21:30:41, Fireelem:

Zakupiłem w czwartek wzmacniacz orange
http://allegro.pl/orange-crush-cr-12l-wzmacniacz-combo-music-shop-i3883527274.html a wczoraj mi przestał działać, Ta czerwona dioda w ogóle mi się nie świeci. Ktoś może wie co się stało?

2014-02-02 11:20:49, Rogaty Diabełek:

Fireelem:
Zależy, w jaki sposób go używałeś i czy mógł doznać jakichś "kontuzji" podczas transportu.

Mam pytanko. Jest tu ktoś posiadaczem takiego wzmacha: http://www.thomann.de/pl/marshall_dsl5c_combo.htm?sid=4bed4c55a62a3f0b8545fe2010d6db9c albo słyszał opinie na jego temat? Niewielkie lampowe combo, cena przyzwoita, myślę nad zakupem do nowego domu. Opłaca mi się, czy lepszy byłby http://www.thomann.de/pl/vox_ac15_cc1.htm ? Gram heavy metal, dopuszczam włączenie kilku efektów :D

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".