Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Brainer, 2015-04-08 23:11:04 napisał:
Elos.
Za jakieś porady co do ustawień parametrów na wzmacniaczu byłbym niesamowicie wdzięczny.
Ogółem co zrobić, by moja gitara nie brzmiała jak kał :P Jakie optymalne ustawienia dać pod przester, a jakie pod czyste brzmienie itp. itd.

Wiem, że to strasznie trywialne pytanie, ale gram obecnie na strasznie shitowym piecu i dopiero teraz zrozumiałem jak niesamowicie ważne to jest :)

Komentarze:

2015-04-19 21:35:59, Dr Gero:

Michmroz:
Wątpię, żeby organizator miał jakieś monitory pod ręką, a nawet jeśli to nie jestem pewien czy miałby chęć udostępnienia ich. Pierwsze wyjście wydaje mi się mieć najwięcej sensu.

Brejn:
Jeśli przester sypie piachem i ogólnie brzmi jak... (powstrzymam się od określeń) to możesz zmniejszyć gain i pokręcić pokrętłami EQ, tzn. treble, middle, bass. Jeśli to nie pomaga to albo zmień piec, albo kup osobny przester (kostkę).
Czyste brzmienie jak sama nazwa wskazuje musi być "czyste". Dla mnie clean najlepiej brzmi na pickupie gryfowym lub obu.

2015-04-19 22:12:20, Stary Centuś:

Jest tu jakiś basista? :v Bo mam pytanie odnośnie basu, oczywiście plus za pomoc będzie B)

2015-04-22 23:54:07, Whiplash:

Młody Centuś:
Jakie pytanie?

2015-04-23 19:50:05, Stary Centuś:

Whiplash:
Zacząłem trochę grać, ale gitarę mam tylko na próbach zespołu raz w tygodniu. Jest to yamaha i gra mi się świetnie, ale chciałbym mieć swoją. A, że się jeszcze nie znam to może polecisz jakiś bas dla początkującego? Jakaś używana yamaha będzie ok? Po prostu byłbym wdzięczny za parę rad :D

2015-04-23 21:09:05, Whiplash:

Młody Centuś:
Na pewno nie kupuj żadnego gównianego zestawu jak ja to zrobiłem na początku swojego grania tzn bas + piecyk w okazyjnej cenie - to zawsze jest beznadzieja. O gitarach Yamaha się nie wypowiem bo po prostu nic nie wiem o ich budżetowych modelach. Osobiście polecam Ci za to kupienie jakiegoś używanego stagga bądź fendera squiera (koniecznie z edycji vintage modified) - są bardzo dobre jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena.

http://allegro.pl/stagg-bc-300-ws-gitara-basowa-i5246312180.html - naprawdę polecam tę gitarkę, bardzo wygodna, miałem okazję na niej grać i chyba to jedna z najlepszych na początek.


http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/squier-vintage-modified-70s-jazz-bass - to też polecam choć nie grałem ale wiele bardzo dobrych opinii przeczytałem na temat gitar z tej serii (szczególnie jazz bassów), podobno dorównują tańszym fenderom.

https://www.youtube.com/watch?v=jvW-fn8m2WA - próbka squiera.

2015-04-24 17:47:58, Dr Gero:

Młody Centuś:
Nie wiem jak basy od Yamahy, ale zwykłe elektryki tej firmy np. seria Pacifica oferują wiele za niewygórowaną cenę.

2015-06-02 10:45:10, All Core:

Jakieś porady co do grania akordów barowych? Wielki kłopot sprawia mi F, przez którego niejednokrotnie traciłam cierpliwość i robiłam spore przerwy w grze. Jak wy się go uczyliście? Długo wam zajęło pracowanie nad nim, aby dobrze brzmiał?

2015-06-02 12:49:43, Dr Gero:

All Core:
W moim przypadku pomogło lenistwo... Wiem, dziwnie to brzmi, ale taka jest prawda. Również miałem problem z akordami barowymi, więc poszły w odstawkę. Starałem się grać bez nich i po jakimś czasie (w sumie nie pamiętam dokładnie czy po kilku tygodniach czy miesiącach) przypomniało mi się, że istnieje coś takiego jak akord barowy. Spróbowałem i o dziwo do tej pory nie sprawiają mi już problemu :)
Cóż Ci mogę poradzić? Nie ma innego wyjścia jak ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jeśli masz problem z dokładnym dociskaniem wszystkich strun, gdzie winnymi są słabe palce, możesz je trochę wyćwiczyć "domowym" sposobem. Właściwie dwoma: pierwszy to zginanie palców trzymających uchwyt plecaka (z książkami), natomiast drugi polega na położeniu dłoni na stole ze zgiętymi palcami, w taki sposób by opuszkami dotykały blatu. Starasz się każdym palcem jak najmocniej uderzyć w stół zmieniając kolejność palców. Na początku może nie wychodzić zbyt głośno, ale trening powinien pomóc. Tylko nie przesadzaj z częstotliwością; myślę, że kilkanaście minut dziennie wystarczy.

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".