Gitara - moja pasja

z perfumerii dźwięków gitarowych...

Polecane: farba na rdzę

Agmar, 2011-12-21 15:35:23 napisał:
Martin Romero:
Ja przeczytałem. Bardzo ciekawa historia muszę przyznać. :D

Edit:

:at:varni:

Ja już 6 miesięcy. Szczerze mówiąc patrzę z podziwem na prędkość Twojej nauki, bo to, czego się uczysz przez kilka dni, ja dawkowałem na kilka tygodni. Pamiętaj, nie ucz się wszystkiego naraz, tylko po kolei poznawaj dalsze etapy.

Komentarze:

2011-12-21 22:30:51, Sir Varni:

Martin Romero:
Jak dziadkowi powiedziałem, że będę grał na gitarze i czy nie mógłby mi dołożyć (dziadek bogaty :D), to dziadek powiedział, że gitara nadaje się na śmieci, i żebym się uczył na skrzypcach grać. Dziadek fajny jest, ale trochę staroświecki :D.

Macie jakieś ćwiczenia na wyrobienie wskazującego palca ? Wszystkie inne dobrze struny łapią, czysto, a tylko ten zahacza o inne.

Aha i jeszcze jedno. Pajączki robi się także na dalszych progach np. 12435, a za piątkę odpowiada palec wskazujący ? Wszystkie po 4 robię już bez kłopotu, a boje się, że potem nie będę umiał grać tak dobrze na dalszych progach jak na tych pierwszych.

2011-12-22 00:14:13, Sanjuro Sadatake:

Varni:
Na skrzypce to do 7/6 lat. Potem Ci powiedzą, że masz spadać i za stary jesteś. ; p

2011-12-22 00:19:15, Sir Varni:

Martin Romero:
I tak bym się nie zapisał, nawet gdybym miał możliwość, głównie dlatego, że kocham dźwięk gitary, a skrzypce podobają mi się jedynie w jednej piosence.

2011-12-23 22:24:13, Peterlin:

Nareszcie !
Udało mi się wypalcować Hendrix`a I Enter Sandman - Metall`ici bo nie grałem z 5 dni !
5 dni zastoju już tworzy przepaść ogromną pomiędzy tym jak grałeś a jak grasz po przerwie .
Dlatego najlepiej grać codziennie chociaż po 15 minut :)
Na pewno też tak macie no nie :P ?
A jak kolędy na święta ?
Ja muszę jeszcze dzisiaj zmienić struny , bo już na starych gram z pół roku !

2011-12-24 09:18:27, Cookill:

Peterlin:
Codziennie gram :)
Wczoraj w domu cały dzień byłem, to co najmniej kilka h się pograło :D Dokładnie rok temu dostałem gitarę, 24 grudnia <3

:at:DOWN: Blee, oczywiście ja też nie kupiłem dla szpanu :D Nie lubię przed kimś grać ^^

2011-12-24 13:44:56, Stevie Rae:

No to teraz może ja przedstawię swoją historię z giatrą :O
Zaczęło się od tego, że moje koleżanki kupiły sobie ten instrument i rozpoczęły naukę gry. Po jakimś roku wychodziło im to całkiem całkiem, więc ja też postanowiłam spróbować. W 60% gitara była kupiona dla szpanu, ale potem trochę zmieniło się moje podejście co do niej. Zaczęłam grać częściej, częściej i częściej, były takie dni, że odkładałam gitarę tylko wtedy, gdy szłam na obiad itp. Obecnie chodzę na zajęcia i gram w domu, co popadnie :O A zaczęłam od piosenki .. hmm .. właściwie nie mogę wyróżnić jednej, bo wyszukiwałam akordów w necie i grałam, niezależnie od tego, czy piosenka była trudna do zagrania czy nie. Na jedną trzeba było poświęcić więcej czasu, na drugą mniej .. :O

Gratuluję wyboru instrumentu wszystkim gitarzystom w Gra (i nie tylko) :)


Varni:
To dobrze, widać, że masz zapał do gitary :O

Peterlin:
Dla mnie kiedyś była, ale, jak już napisałam, zmieniłam podejście i nie mam zamiaru nią szpanować. Gitara jest dla użytku własnego, kiedy mam ochotę to gram, kiedy nie to nie, to mi ma to sprawić przyjemność a nie komuś, dla którego ten "szpan" ma być :)

2011-12-24 20:20:42, Sanjuro Sadatake:

A takie moje pytanie... Czy ktoś z was grających na gitarze ma słuch absolutny? W sensie taki potwierdzony przez profesorów ze Szkoły Muzycznej.

2011-12-24 21:57:41, Cookill:

Nooo, czy ktoś tu do Nas dołączy? D
Ja dokładnie rok temu o tej porze zaczynałem się uczyć jak złapać e moll ^^

2011-12-24 21:59:02, KONTO USUNIĘTE:

Ja 4 lata temu lub 3 dostałem klasyka chlip, nadal ledwo umiem grać :P. A elektryk jeszcze nie doszedł :(.

2011-12-25 00:37:25, Peterlin:

yankus:
Nie powiem , gra na klasyku jest trudna , a jeszcze bardzie jak się gra samemu :) Ja grałem w Ognisku Muzycznym , i tam nauczyłem się grać klasycznie przez 7 lat przerobiłem 9 podręczników i dwa razy w roku miałem egzaminy i na końcu koncert .
A akordami nauczyłem się samemu . Akordy są o wiele łatwiejsze od klasyku , szczególnie jak na studium grasz paro dźwiękami i samymi legatami i flażoletami na 12 progu ! To jest jazda :)
A jak na gwiazdkę ?
Ja złapałem się Yamahy ~ świetna , na razie testuję ale wychodzi dobrze :)
Martin Romero:
Ja nie mam , absolutnego , bo jest to trudna sztuka chociaż gram 10 lat :P Ale po usłyszeniu parę razy piosenki , mogę ją bez problemu rozpisać :D !
Damlowata:
Sama gitara nie jest ,, szpanem :. Jak się potrafi grać na czymś bardzo dobrze to dopiero zwracasz na siebie uwagę , na gitarze musisz trochę powymiatać zanim zaczniesz ,, szpanować " :P
Cookill:
Ja też codziennie chociaż 15 minut ~! :D

Niestety na skrzypcach się nie znam :)

O mnie

Jestem gitarzystą. Póki co amatorem, ale wiążę z tym swoją przyszłość jako profesjonalista. Po prostu kocham ten instrument i nie wyobrażam sobie nie połączenia pasji grania na gitarze z moim życiem zawodowym. Gram w zespole "Z perfumerii dźwięków gitarowych".